Múzeum a könyvespolcon – Kerekasztal-beszélgetés a közgyűjtemények kiadói tevékenységéről

Élő MúzeumCafé 107.

2018. április 21., szombat, 10:30 óra

Azt, hogy egy-egy kiállítás mellé megjelenik egy szép, színes, adott esetben több komoly tanulmányt is tartalmazó katalógus, ma már minden múzeumlátogató természetesnek veszi, talán el is várja. De a múzeumok ezek mellett az albumok mellett is rendszeresen számos más kiadványt – évkönyveket, bulletineket, szakmai szöveggyűjteményeket, tisztelgő antológiákat stb. – jelentetnek meg. Az idei Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválra meghívott Élő MúzeumCafé-beszélgetésen tehát mi másról is kérdezhetnénk vendégeinket, mint a múzeumok kiadói tevékenységéről.

A beszélgetés résztvevői:

Borus Judit művészettörténész, a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria kiadványai szerkesztőségének vezetője,
Czifra Mariann irodalomtörténész, a Petőfi Irodalmi Múzeum kiadványaiért felelős tudományos munkatársa és
Fajcsák Györgyi sinológus, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum igazgatója.
A beszélgetés moderátora Martos Gábor, az Élő MúzeumCafé-beszélgetések szerkesztője.